Ağ ve Güvenlik Çözümleri

Ne tür önlemler alırsanız alın, yeni çıkan teknolojiler karşısında bu önlemlerin tekrar gözden geçirilmesi ve yenilenmesi gerekir. Bu yüzden networkünüzün emniyeti satın alınan cihaz veya programlara değil, oluşturacağınız "Network Güvenlik Politikasına" bağlıdır. Firmamız kurumsal olarak bu tür politikaların...

Devamını Oku

Geniş Alan Ağları-(WAN)

Geniş Alan Ağ Altyapısı çözümlerinin büyüyen işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verir olması gerekir ve bu ihtiyaçlara bağlı olarak güvenlik, erişilebilirlik ve maliyet büyük önem taşır. Güvenlik, ağ üzerinden aktarılan bilgilerin önemli olmasından dolayı büyüyen işletmelerin en önemli endişelerinden birisidir.

Devamını Oku

İnternet Güvenliği Çözümleri

İş ve özel hayatın vazgeçilmezi haline gelen internetin, güvenli kullanımı için yetkin mühendis kadromuzla müşterilerimize e-posta güvenliği, güvenlik duvarı (Firewall), web güvenliği, saldırı algılama ve önleme sistemleri (IPS), uzaktan güvenli erişim sistemleri (VPN) ve web sunucu güvenliği (WAF) teknolojileri..

Devamını Oku

5651 Loglama

04.05.2007 tarihinde kabul edilen yasa ve paralelinde Kasım 2007 de yayınlanan yönetmeliklerle, Internet suçlarını önlemeye yönelik kamu ve öze tüm kurum ve kuruluşların yükümlülükleri belirlenmiştir. Bu yönetmeliklerle belirlenen kurallar çerçevesinde kamu ve özel tüm kurum ve kuruluşlar aşağıdaki hususları yeri..

Devamını Oku

Uzak Erişim Çözümleri

Kablosuz ağ çözümleri ile hızlı ve sorunsuz şekilde kablolu ağınızın kapsam alanını genişletebilir, yeni ofisleriniz veya geçici çalışma gruplarınız, mobil çalışanlarınız için anında ağ erişimi sağlayabilirsiniz. Avantajları Bina İçinde: Hareket özgürlüğü (yönetim kademesine veya tüm..

Devamını Oku

Yerel Alan Ağları(LAN)

Kurumların başarılı olabilmelerini sağlayacak üretkenlik ve iletişim yeteneklerini sağlayan bilgisayar ağları artık en önemli unsurlar haline geldi. Büyüyen işletmeler, kurumlar ve servis sağlayıcılar için ses, görüntü, veri aktarımı ve depolamayı tek, uçtan uca akıllı bir ağ üzerinde birleştiren ölçeklenebilir ağ...

Devamını Oku

Video Konferans Çözümleri

Globalleşen dünyada işletmeler, dünya pazarlarındaki dev rakipleri ile rekabet etmek zorundadırlar ve iletişim teknolojileri günümüz işletmelerine büyük rekabet avantajı sağlar. Video konferans sistemi de bu iletişim teknolojilerinden biri olarak firmaların birbirlerinden uzakta bulunan çalışanlarının yüzyüze iletişim..

Devamını Oku

Yapısal Kablolama

Afn Teknoloji, müşterilerinin yapısal kablolama konusundaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla marka bağımsız çözümler üretmektedir. Talep edilen bu hizmetler/ürünler ile ilgili projenin tasarımı sırasında Mühendislik, fizibilite, danışmanlık hizmetleri vermektedir. Yapısal kablolama projelerinde Cat5e, Cat6, Cat7..

Devamını Oku

Sanallaştırma

Sunucularınızı sanallaştırdığınız zaman; Yazılım/Donanım bağımsızlığı: Dinamik olarak donanım kaynaklarının sanallaştırma katmanı (Hypervisor) aracılığı ile kullanımı, Şeffaflık: Tam anlamı ile gerçek donanım gibi çalışır, Hızlı Sistem oluşturma: Şablonlardan çok kısa sürede yeni sunucular oluşturabilme..

Devamını Oku

Veri Yedekleme Çözümleri

Depolanan verinin herhangi bir nedenle zarar görmesi kurum süreçlerinde ciddi zararlara neden olabilmektedir. Felaket durumu sonrasında kurum verisinin geri yüklenememesi kurumun ticari faaliyetine son vermesine neden olabilecek kadar ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Depolanan verinin..

Devamını Oku

Mobil Çözümler

Mobil Çözümler, müşterilerin tüm kurumsal kaynaklarına istediği zaman, istediği yerden, istediği bir mobil cihaz ile ve güvenli olarak erişebilmesi amaçlanarak geliştirilmektedir. Şirketler tarafından kullanılan hemen her türlü akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve mobil terminalleri için geliştirilebilmek..

Devamını Oku

Arşivleme

Aktif olarak kullanılmayan verilerin uzun süre korunması amacıyla farklı bir ortama taşınarak saklanması işlemidir.Bu veriler genellikle eski fakat hala önemini koruyan ya da yasal gereklilikler sebebiyle silinmemesi gereken veriler olabilir. Faydaları: Depolama kaynaklarının verimli kullanımasını..

Devamını Oku

Sunucu Kurulum ve Bakım

Sunucu Nedir? Sunucu, herhangi bir ağ üzerinde bir programı veya bir bilgiyi farklı kullanıcılara, sistemlere paylaştıran ve dağıtan donanım veya yazılıma verilen genel isimdir. En önemli nokta ise sunucuların bir bilgisayar ağına bağlı olmasıdır. Yapısal olarak sunucuların, sorunsuz çalışmak üzere yüksek..

Devamını Oku

Felaket Koruma Senaryoları

Ne tür önlemler alırsanız alın, yeni çıkan teknolojiler karşısında bu önlemlerin tekrar gözden geçirilmesi ve yenilenmesi gerekir. Bu yüzden networkünüzün emniyeti satın alınan cihaz veya programlara değil, oluşturacağınız "Network Güvenlik Politikasına" bağlıdır. Firmamız kurumsal olarak bu tür politika..

Devamını Oku

Veri Tekilleştirme

Basit anlamda “De-duplication”, verilerin sabit (fixed) ya da değişken (variable) büyüklüklerde parçalara bölünerek yedeklenmesi işlemidir. Aynı parçaların (identical segments) tek kopyası tutulur ve gerçek veri için linkler oluşturulur. De-duplication Block (byte/bit) seviyesinde yapıldığı takdirde daha..

Devamını Oku

Veri Depolama Çözümleri

Bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi ve bilgisayar kullanımının artması nedeni ile gerek iş gerekse kişisel verilerimizin dijital ortamlarda saklanması ihtiyacını ortaya çıkartmıştır. İhtiyaç duyulan bu verileri saklamak istediğimizde karşımıza üç çözüm çıkmaktadır. Bu ürünlerin başlıca dezavantajı başka..

Devamını Oku